Pan od Muzyki

Neuzik: Radiohead, James Blake & Bon Iver, Alicia Keys i Future Jr.

Za nami tydzień, jaki nie zdarza się często. W Neuziku próbuję pozbierać wszystko razem i wybrać najlepsze utwory, abyś miał całość w jednym miejscu.

To był naprawdę szalony tydzień w muzyce! Jest niedziela, a ja nadal nie przesłuchałem wszystkich albumów i EP-ek, którym chciałbym się przyjrzeć. Ukazały się wydawnictwa Anohni, Kaytranady, Ry X, Tourista, JMSN i Jamesa Blake’a (bardzo niespodziewanie!), Alicia Keys wypuściła bardzo przyjemny singiel (podejrzewam, że podąży ścieżką wydeptaną przez Craiga Davida – gwiazda pop początku XXI wieku, próbuje sił z ambitniejszym materiałem), a przecież czekamy jeszcze na album Radiohead, który może pojawić się lada chwila! Wow, co to był na początek maja!

Jak w tym wszystkim się połapać? Masz mnie, staram się jak mogę i dostarczam najciekawsze utwory kończącego się tygodnia. Dwie playlisty, obie po 25 kompozycji – SoundCloud to nowości najwyższych lotów, a na Spotify znajdziesz dodatkowo utwory wspomnianych wyżej Radiohead, Blake’a i Keys. Jak zapewne się domyślasz, są małe różnice, ale dotyczy to ledwie trzech-czterech kawałków.

Dobrze, ale na co zwrócić szczególną uwagę? Na pewno na piątkę, którą przedstawiałem w When The Day Shift Ends (Tsörf, Anna Straker, Kissy, Zanski i Krrum), na nowości od Laurel, Future Jr., Leisure z featem GoldLinka oraz Weirdo, Raavenę i Ray Blk. Powtórzę się jeszcze raz – co to był za tydzień!

Możesz teraz spokojnie zabierać się za słuchanie! A co najbardziej zachwyciło Ciebie przez ostatni dni?

Scroll Up