Niedziela to idealny moment na zapoznawanie się z nową muzyką. Neuzik 39 po raz kolejny udowadnia, że w świecie czasami dzieje się dobrze. Przynajmniej, w pewnych kręgach.

Przygotowałem dwie playlisty, każda z nich zawieta szesnaście kompozycji, choć wyczujesz na nich delikatne dźwiękowe różnice. Myślę jednak, że każdy z utworów, wniesie coś nowego i dobrego do Twego spojrzenia na muzykę i być może, do biblioteczki ulubionych kawałków.

SoundCloud / przejdź do playlisty

SoundCloud to dzisiaj 16 punktów obowiązkowych. Ta platforma dostarsza przede wszystkim muzykę artystów, którzy nie mają jeszcze wytwórnii, ani też managementu. Dlatego kilku utworów z tego zestawienia, próżno szukać na Spofity. Na pomarańczowej chmurce dźwięku znajdziesz choćby młodego barda Vie En Ville, soulowo-elektroniczny projekt White Kite, remix Christine and the Queens w wykonaniu niezawodnego Tourista.

Pozostałe kompozycje pokrwają się ze szwedzkim stremingiem, w proporcjach 13/16 – w tym tygodniu jest naprawdę dobrze!

Spotify / przejdź do playlisty

Spofity oferuje w swojej bibliotece kolejną nowość od Childish Gambino (co ten chłop robi?! “… Awaken, My Love!”, ależ to będzie album!), bardzo taneczny utwór Leona Else – pop wymieszany z disco w klimacie Footloose. Dorzuciłem także kompozycję od kolejnego nastolatka z potężnym głosem, Yellow Days, który wydał właśnie świetną EP-kę.

Na obu playlistach głosami i dźwiękami urzekają także m.in.:

  • Ghostly Kisses, taka kanadyjska wersja Hannah Reid z London Grammar;
  • Lyves, która powróciła z kolejnymi intensywnymi doznaniami w “No Love”;
  • Shannon Saunders, Hannah i Carmody spróbują zahipnotyzować Cię głosami;
  • Australijski duet Luunes zadebiutował z cudownych “Glass”, w stylistyce ambient synthu;
  • Saya, High Violet i Lizzy Land podsycą Twój apetyt na idealnie wpasowane wokale i zadziorne melodie;
  • Vallis Alps przypomnieli o sobie po prawie dwóch latach, a “Fading” zapowiada EP-kę “Fable”, która pojawi się w styczniu 2017;
  • Całość wieńczy Jorja Smith, która wydała mini album “Project 11”, a przez ostatni tydzień, co chwila pokazywała nowy utwór i za każdym razem wprawiała ludzi muzyki w osłupienie – tyle potrafi zdziałać swoim wokalem.

Zainteresowany muzyką przygotowaną w Neuziku 39? Mam nadzieję, że tak. Wygospodaruj godzinkę i zajmij się słuchaniem!