Ostatni, w pełni tegoroczny Neuzik, wylądował na blogu. Tym razem prezentuję jedynie kilka utworów, ale myślę, że znajdziesz coś dla siebie.

W ubiegłym tygodniu wszystko stanęło. I mimo wielkich starań nie chciało ruszyć. Dlatego Neuzik 44 to dość skromne zestawienie, ale bardzo przyjemne.

Iście świateczne wydanie playlisty z najciekawszymi nowościami tygodnia, to 10 utworów na SoundCloudzie i tylko 5 dodanych do Spotify. Co pojawiło się w tej malutkim, milutkim Neuziku?

Na początek trzy projekty z Los Angeles. Aria Wunderland prezentuje pierwszy oficjalny singiel “Coup D’etat” połączenie cięższych brzmień R&B z melodią pop. Tworzy dzięki temu dość klimatyczną przestrzeń, która zapada w pamięć.

25-letnia Briana Jean przygotowuje się do wydania debiutanckiej EP-ki “Elements”, która pojawi się już 6 stycznia 2017, a “Collide” jest ostatnim zwiastunem mini albumu. Delikatny wokal z kilkoma nałożonymi efektami, znanymi z trip hopu czy R&B – prosta, nostalgiczna melodia i intymny klimat kompozycji.

Done Up to męski duet grający coś pomiędzy garage indie a bluesem, z elementami elektronicznymi. Dobry wokal i ciekawe wykorzystanie muzycznej przestrzeni sprawiają, że “Know Better” słucha się naprawdę przyjemnie.

Poza tymi trzema kompoyzycjami, w Neuziku 44 znajdziesz artystów, którzy wielokrotnie pojawiali się na blogu – ABRĘ z nowością “Bounty”, czyli głębokie i niepokojące brzmienie z uwodzicielskim wokalem, wydobywającym się z każdej wolnej przestrzeni, a także trio Wet, które postanowiło przygotować świateczny kawałek – ale taki w ich stylu, melancholijny, spokojny, z przejmującymi partiami wokalnymi Kelly Zutrau.

Zestawienie uzupełniają: Matt Black, który powraca po ośmiu miesiącach z nowym utworem “Beretta”, w którym czaruje wyczuciem melodii i kolorytem wokalu.

Lucy Mason, której “Hunger” opiera się o powtarzalny beat z clapami, ciepłe klawisze, łagodną gitarę i cudowny głos. Natomiast Donna Missal w “Holiday” miesza grudniową aurę z pięknym popowym ciepełkiem beatu i wokalem, który przykuwa uwagę.

Następny Neuzik już w 2017. Co prawda w pierwszych jego dniach, ale jednak. Życzę Ci odpoczynku, dużo uśmiechu i pewności siebie w tym ostatnich kilku dniach roku. No i dużo dobrej muzyki!

Przejdź do playlisty na SoundCloud lub Spotify.