New & Fresh – dla mnie to wszystko, czego szukam w muzyce. A jak jest u Ciebie? Posłuchaj tych pięciu nowości i przekonaj się, ile dobrego mają do zaoferowania artyści, których nie znasz. Lub znasz.

Różnorodność to największa siła muzyki niezależnej. Tym razem w tekście zatytułowanym “New & Fresh” mam dla Ciebie pięć bardzo ciekawych nowości, o których napisałem kilka zdań. Więcej świeżych dźwięków znajdziesz na moim Spotify. Nie zapomniej tam zajrzeć, gdy już przesłuchacz poniższe propozycje!

Golden Vessel – BIGBRIGHT feat. Elkkle, E^ST & Duckwrth

Golden Vessel to jeden z australijskich artystów, których obserwuję już jakiś czas. Max Byrne, bo tak nazywa się producent, raz po raz podrzucał nową muzykę, zazwyczaj współpracując z innymi artystami z Andypodów. Nagrał m.in. kawałki z Lastlings, Woodes, Mallrat czy OKBADLANDS. Teraz postanowił zebrać aż trójkę utalentowanych twórców i nagrać “BIGBRIGHT”, które ukazało się nakładem Ultra Records.

Elkkle, E^ST i Duckwrth to ekipa, która wspiera wokalnie Golden Vessel na tym kawałku. Dobra producka i dobre głosy – są emocje, dużo smaczków i niezłe stężenie klimatu. Utwór to prymarnie indie electro z elementami R&B, ale dzięki E^ST nabiera na moment świeżej, popowej bryzy.

Sedric Perry – Naked

Lubisz klimat muzyki Andersona .Paaka? Tak? W takim razie na pewno polubisz też Sedrica Perry’ego! To nowojorczyk, który mieszka obecnie w Berlinie i tworzy muzykę z pogranicza soulu i elektroniki. Lekki wokal, ciepły aranż i wielki bounce! “Naked” to delikatna kompozycja, która sprawi, że na pewno zapragniesz poruszać ciałkiem. Choćby tylko ramionami, siedząc w biurowym krześle. Mnóstwo energii ukrytej w stonowanym kawałku.

Abby Diamond – Irrelevant

Teraz czas na śliczny wokal, intymny aranż i piękne, kolorowe wideo. Amerykanka z Brooklynu, Abby Diamond wydała właśnie singiel “Irrelevant”, wyprodukowany przed slenderbodies. Ukazał się nakładem Majestic Casual Records i świetnie wpasowuje się w rodzaj muzyki wspieranej przez tę wytwórnię.

Sensualne R&B z delikatnymi, elektronicznymi elementami i wokal, który wypełnia przestrzeń idealnie. Wideo świetnie sprawdza się jako uzupełnienie dźwięku – znajdziemy tam mnóstwo ciepłych kolorów i wolno płynący obraz. Wszystko, jak gdyby dziejące się w zwolnionym tempie. Dodaje to wyrazu temu utworowi.

Ghostly Kisses – The City Holds My Heart

Ghostly Kisses to wokalistka i wiolonczelistka Margaux Sauvé, z kanadyjskiego Quebecu. Jej muzyka to dream pop przepełniony melancholią i uczuciami. Każdy utwór jest nośnikiem niesłychanej intensywności, nadziei i smutku. Nie inaczej jest tym razem. “The City Holds My Heart” to spotkanie z pięknym wokalem i melodią, która chłodzi, a jednocześnie rozgrzewa. Ciężko to sobie wyobrazić? W takim razie posłuchaj tej kompozycji.

Vök – Night and Day

Nikomu, kto w naszym kraju interesuje się muzyką alternatywną, nie trzeba przedstawiać tego islandzkiego zespołu, bo pojawia się on u nas w miarę regularnie. Vök w ostatni piątek wydali nowy utwór “Night and Day”, który brzmi tak, jak nas do tego przyzwyczaili, jest tutaj dużo syntu, vintage feel, ale jest o wiele cieplej, niż dotychczas. Do tego stopnia, że w tle pojawiają się wokale wspierające. Islandczycy postanowili odświeżyć delikatnie swoje brzmienie, co zdecdowanie wyszło im na dobre.

Potrzebujesz więcej nowej muzyki? Wpadaj na Spotify i odpalaj playlistę Neuzik 2018! Jeśli poszukujesz czegoś bardziej konkretnego, nie ma problemu, sprawdź plejki – Pop It Up!, Indietronica For All lub ElectroDeep. Już niedługo pojawią się kolejne!