Rok 2016 się kończy, trzeba skupić się na tych, którzy zawojują sceny w 2017. Ale najpierw, posłuchajmy jeszcze raz, ulubieńców 2015. Tych, którzy pojawili się w Nowych Dźwiękach.

Długo odwlekałem publikację Nowych Dźwięków 2016. Tak długo, że zamiast listy świeżych projektów, które rozwijają się w 2016, wyszło mi, ze zwględu na okres roku, zestawienie potencjalnych gwiazd 2017, ale z datą wsteczną.

Tak jak w roku poprzenim i tym razem podzieliłem całość na cztery części: solistki, solistów, duety i zespoły. Od czwartku do niedzieli, publikować będę playlisty, na których znajdzie się sto nowych projetków.

Zanim jednak przejdziemy do tekstów poświęconych nowym artystom, chciałem przypomnieć serię 2015. W ubiegłym roku napisałem 24 obszerne teksty na temat muzyków, którzy mieli zostać objawieniami – i w większości zostali.

Aby przejść do pełnej listy kliknij tutaj: Nowe Dźwięki 2015

Jako wstęp do tegorocznego zestawienia proponuję playlistę zawierającą muzykę wszystkich Wybrańców poprzedniej edycji. Czterdzieści osiem utworów (po dwa numery 24 przedstawicieli ND15) i tona wspomnień. Dostępnych na Spotify oraz SoundsGood.

Zaznaczam – Nowe Dźwięki 2016, które wystartują jutro, to taka edycja “Express”, nie będę opisywał historii każdego artysty, a jedynie zademostruję Ci ich muzykę. Na pewno jeszcze nie raz się z nimi spotkamy. A teraz, zapraszam na ostatnie spotkanie z ukochaną grupą roku ubiegłego.