Pan od Muzyki

Jest gotowa, by być w centrum uwagi / Saint Clair – Heavy On My Heart

Stała w cieniu, o krok od świateł, teraz decyduje się na wyjście z cienia. To jej drugi utwór, ale dopiero 20 czerwca zagra pierwszy solowy koncert jako Saint Clair.

Aktualnie jest w trasie z Laurą Marling, poprzednio wspierała Kwabsa i Ghostpoeta, choć już trzy miesiące temu pokazała swój pierwszy utwór “Sailing”. Saint Clair postawiła na solidne samokształcenie i doświadczanie, zanim będzie gotowa wyruszyć w swoją podróż.

“Heavy On My Dreams” to mieszanka czystego popowo-songwriterskiego wokalu i akustycznej gitary z cięższymi bitami znanymi z utworów alter-rnb. To esencja tego, jak Saint Clair widzi muzykę: połączenie standardowych tropów z nieszablonowymi rozwiązaniami.

Od dawna inspirowana klasykami, takimi jak Ella Fitzgerald czy Stevie Wonder, jakiś czas temu dodała do tego Jamesa Blake’a czy Son Luxa, których pracę podziwia. Równomierne odczuwanie tak różnych stylistyk sprawia, że dobrze odnajduje się w każdym rodzaju muzyki. Gdy dodamy do tego edukację prowadzoną w dwóch językach (angielskim i francuskim, stąd wziął się także frankofoński pseudonim Brytyjki) i mocne przywiązanie do innych dziedzin sztuki, otrzymujemy fantastyczny koktajl.

To wszystko możesz usłyszeć poniżej, w nowej kompozycji Saint Clair.

Scroll Up