Sofi Tukker udostępniają drugi teledysk do utworu z debiutanckiej Soft Animals EP. Tym razem jest to wideo do “Awoo”, nagranego wspólnie z Bettą Lemme. Znów dominuje abstrakcja.

Myślałem, że po wideo do “Drinkee” już nic mnie nie zaskoczy. Myliłem się jednak. Styl ten sam, jest nawet trochę ostrożniej, ale wizualnie jeszcze piękniej. I na pewno również dziwnie.

“Drinkee” było pomysłowe i dość abstrakcyjne, jeszcze zanim doczekało się wideo. Nowojorski duet śpiewający utwór w brazylijskim portugalskim, w którym jest mowa o bogu i ostrym chlaniu? Sophie i Tucker raczej nie bawią się w półśrodki.

Nie wiem skąd wziął się pomysł na kawałek, wiem natomiast, kto jest autorem tekstu. To brazylijski poeta i pisarz Chacal, a jego “Relógio” powstało w 1979 i w całości (tak, to tylko cztery wersy) zostało zaadaptowane przez Sofi Tukker. Trochę historii literatury latynoskiej.

com deus mi deito com deus mi levanto
comigo eu calo comigo eu canto
eu bato um papo eu bato um ponto
eu tomo um drink eu fico tonto.

Musiałem zacząć w ten sposób, bo łącząc historię tekstu oraz wizualizacje stworzone na potrzeby wideo do “Drinkee”, dostajemy pełny obraz artystycznej pomysłowości Sofi Tukker. Nie zmienia się to wcale, gdy przejdziemy do “Awoo”. Od wydania “Hey Lion” i “Matadory” czuć, że duo kręci się wokół tropicany i stylistyk pokrewnych.

Piękna posiadłość w stylu karaibskim, wypełniona marmurami, basen, zwiewne, bardzo kobiece kreacje pań i szykowna marynarka/surdut Tuckera. Do tego basen, kąpiel w pierzu, lewitujące kamienne popiersia i wygrzewanie kaczych jaj w umywalce. Klimat wyjątkowy.

Przykłady (głównie poz muzyków, głównie Sophie, no wiesz) na załączonych zdjęciach.

awoo-5awoo-4

awoo-1awoo-6awoo-7

Przy znów mało skomplikowanych tekście, można poszaleć z klipem i aranżacją dźwiękowo-przestrzenną, co też czynią. Mogę słuchać, patrzeć i ma to ręce oraz nogi. O co jeszcze mógłbym prosić?

I know I did not raise a wrist
I know I did not capture it
It came (it came), it went (it went)
It con (it con), quered quick
I was there and then I quit

Mini album “Soft Animals” do odsłuchania na Spotify lub innych serwisach streamingowych.