Zastanawiałem się, czy Sofi Tukker zasłużyli na kolejny wpis na blogu, bo ileż można? Jeszcze od tego zainteresowania w głowach im się po przewraca. Ale muszę przyznać – najnowszy, choć wcale nie taki nowy, kawałek “Johny” znów pokazuje inną twarz duetu i wprowadza do ich muzyki coś świeżego.

Niech te dzieciaki dostaną swoją pierwszą statuetkę GRAMMY (nominacja w kategorii Best Dance Recording za “Drinkee”), bo zaczynają gwiazdorzyć i może trochę się uspokoją. Najnowszy singiel “Johny” miał swoją premierę 17 stycznia u Zane’a Lowe w Beats 1, ale można było słuchać go już od listopada, bo znalazł się w soundtracku do FIFA17. Ja usłyszałem go dopiero w dniu premiery i jestem mile zaskoczony.

Sophie Hawley-Weld i Tukker Halpern nie porzucają dziwności swojej tanecznej elektroniki, ale dodają do niej głębsze gitary i duszny aranż w stylu americany lub w tym przypadku ostrzejszej tropicany. To się naprawdę sprawdza. Podopieczni Ultra Records posunęli się nawet dalej, bo ich tekst, wyśpiewywany w portugalsko-angielskim, znów oparty o poezję, tym razem o fragment poematu “Caprichos e Relaxos” brazylijskiego poety Paulo Leminskiego (jego ojciec był Polakiem), mówi o pewnym Johny’m, z którym trzeba skontaktować się telefoniecznie. Johny, can you hear me? Johny? Está me ouvindo? No i chcą, by usłyszał.

Duet (może za namową Drake’a?), otworzył infolinię, by pomóc bohaterowi utworu i wszystkim fanom. Gdy zadzwonisz pod +1-866-HI-JOHNY (1-866-445-6469) możesz zrobić jedną z trzech rzeczy: naciskając 1, posłuchasz w całości nowego singla; klikając 2, możesz zostawić artystom wiadomość; natomiast wciskając 3 wyrażasz chęć wzięcia udziału w konkursie i porozmawianiu z zespołem. Czego nie robi się dla fanów. I sławy.

Najważniejsze – jeśli, jakimś cudem, w kilka najbliższych piątków między 5:30 a 6:00 PM EST (23:30-00:00 naszego czasu) dopchasz się na infolinię i wciśniesz trójkę, zostaniesz przekierowany na prywatny numer, któregoś z członków duetu. Pozamiatane.

Ale co z Johny’m?