Pan od Muzyki

3xEP: Tessa Rae, Alice Merton i Kevin Garrett

Przed Tobą trzy świetne mini albumy, których nie możesz przeoczyć. Poznaj nowe wydawnictwa Tessy Rae, Alice Marton i Kevina Garretta.

Przyjrzeliśmy się albumom wydanym 3 lutego 2017, teraz pora zajrzeć do EP-ek, które ukazały się tego dnia. Wybrałem trzy, które przypadły mi do ucha, o których chciałem napisać, i które okazały się różnorodne muzycznie.

W drugim odcinku 3xEP spotykamy kalifornijkę zanurzoną w elektronice, muzyczną cygankę oraz chłopaka, który pracował z najbardziej rozpoznawalnymi artystami świata.

Tessa Rae – Young Blood EP

Co gra: electropop pomieszany z R&B, z dodatkiem typowo miejskiego beatu;

Dla kogo: dla wszystkich, którzy zastanawiają się, jak brzmieć może mieszanka lekkiej muzyki elektronicznej, z jej ciemnym odcieniem. Jeśli podobają Ci się nowe albumy Kehlani i Syd, to pewnie dla Ciebie.

Kalifornia jest domem wielu młodych, zdolnych i pięknych wokalistek. Tessa Rae jest zdecydowanie jedną z nich. Jej duszne, wolne kompozycje potrafią rozmarzyć i odprężyć każdego, choć nie zawsze taki jest zamiar jej utworów.

Posłuchaj “Young Blood” EP na SoundCloudSpotify lub YouTube.

Alice Merton – No Roots EP

Co gra: delikatny, singer-songwriterski rock z elementami bluesa i dark popu;

Dla kogo: lubisz jednocześnie Laurel oraz Billie Marten, a także cenisz sobie ostatnie zabiegi muzyczne u Flo Welch? W takim razie – dla Ciebie.

Alice Merton to prawdziwa nomadka – przeprowadzała się jedenaście razy, mieszkając w czterech krajach. W każdym z tych miejsc Kanadyjce/Brytyjce towarzyszyła muzyka, a historię życia odsłoniła już w pierwszym singlu “No Roots”.

Alice tłumaczy, krok po kroku, o czym jest każda piosenka z “No Roots” EP.

Kevin Garrett – False Hope EP

Co gra: electrosoul z (momentami mocnymi) gitarowymi riffami;

Dla kogo: jeśli podoba Ci się muzyka Jacka Garratta, Seramica czy Matta Woodsa, zdecydowanie powinieneś sprawdzić ten album.

“False Hope” to druga EP-ka amerykańskiego muzyka, który od wydania debiutanckiego mini albumu “Mellow Drama” w 2015, supportował Sama Smitha, Katty Perry, Jacka Garratta, X Ambassadors czy Beyoncé, razem z którą napisał i wyprodukował również utwór “Pray You Catch Me” z “Lemonade”. A to dopiero jego początki.

Posłuchaj “False Hope” EP na SoundCloud, Spotify lub YouTube.

Scroll Up