Wbij Ósemkę czyli muzyczne podsumowanie tygodnia uderza po raz drugi. Przez ostatnie siedem dni musiałem się mocno gimnastykować, by wybrać dla Ciebie osiem najlepszych utworów jakie znalazłem. Znów obrodziło dobrą muzyką. Na szczęście podołałem zadaniu.

Dzisiaj rozpoczynamy od melancholijnego pomieszania popu z folkiem i odrobiną rocka – Slow Skies i Staring at Lakes. Później przychodzi czas na Manchester Orchestra – jest nadal histerycznie i z tęsknotą, ale pojawia się cień nadziei na rozpogodzenie.

Teraz czas na Aurorę, o której pisałem we wtorek – piękna, utalentowana i bardzo mądra – opowie nam jedną ze swoich urzekających historii. Po niej spodziewajcie się magii, a przynajmniej kilku zaklęć w wykonaniu Cannons. Nie zapominajmy o nowym utworze duetu Litany., który zagościł jakiś czas temu w odcinku Nowych Dźwięków.

Jeśli myślisz, że to już koniec atrakcji, posłuchaj nowego utworu Milosha, czyli połowy duetu Rhye. Na pewno wywrze na Tobie ogromne wrażenie. Choć cała playlista zdaje się bujać i utulać do snu, na zakończenie przyda się coś co nas rozbudzi. A gdy potrzeba dobrego vibe’u wystarczy zaprosić Elliphant i MØ z nowym utworem, nagranym wspólnie. I choć nie jest on superimprezowy  – damy czasu!

Ciekawe co przyniesie kolejny tydzień? Mam nadzieję, że zjawisz się tutaj ponownie w następną niedzielę by się przekonać. A tym czasem do przesłuchania!