Week in Tracks, czyli najciekawsze utwory, wideoklipy, występy telewizyjne i sesje live. Najbardziej charakterystyczne i dostarczające, w szybkim zestawieniu dla Ciebie.

Podczas siedmiu dni, w muzyce dzieje się niesłychanie wiele rzeczy. Większość ciekawych utworów trafia do Neuzika, ale brakuje mi miejsca do swobodnego wrzucania kawałków starszych, wideoklipów oraz ciekawych nagrań, które niespecjalnie pasują do playlisty. Stąd pomysł na krótkie teskty „Week in Tracks”, które będą swodobną listą przemyśleń oraz klipów z YouTuba oraz SoundClouda.

By trzymać rękę na pulsie, ale nie przemęczać palców!

Kelsey Bulkin, do niedawna połowa Made In Heights, rozwiązanego pod koniec 2015, powróciła z pierwszym, nowym singlem, który zwiastuje jej solowy album. “Andromeda” została napisana i wyprodukowana przez wokalistkę. To bardzo zwiewna, delikatnie melancholijna kompozycja, w kilkoma bardzo oryginalnymi momentami, które przywodzą na myśl jej współpracę z DJ-em Sabzim.

“Did I Offend You” to drugi, tegoroczny singiel Lauren Ruth Ward. Śliczna wokalistka o osobliwym głosie, której wcielenie sceniczne kojarzyć się może połączeniem stylu Flo Welch i amerykańskich hippisów, a prywatnie partnerka Laury Pergolizzi czyli LP, próbuje wykrzyczeć swoją rację pośród tłumu przechodniów tańcząc i skacząć.

Tej Szwedki nie będzie trzeba niedługo przedstawiać już nikomu. Po cudownym debiucie “Porcelain” czy następnych singlach (“Amelia”, “Wolf”, “Glitter & Gloss”) Pauline Skott uderza ponownie. “Mermaid” to odbrobinę bardziej popowa kompozycja, w której sporo miejsca pozostawia się na rozwój linii wokalnych.

Pierwszy tegoroczny singiel Szkotki Niny Nesbitt “The Moments I’m Missing” to naprawdę ciekawa kompozycja, szczególnie ze względu na hook, który wpada w ucho tak, jak powinien. Tutaj wersja live utworu, którego mogłeś posłuchać w ostatnim Neuziku.

Bishop Briggs to wokalistka nietuzinkowa. Podkreślałem to już kilkukrotnie, ostatnio przy okazji wydania jej debiutanckiej EP-ki. Teraz, Sarah Grace McLaughlin pojawiła się w australijskim radiu Triple J i w sesji “Like A Version”, scoverowała utwór “Monday” wokalisty Matta Corby’ego (tak, tego od “Brother”). Gdybyś miał ochotę, tutaj oryginalne wykonanie.

Debiutancki album Anna of the North już 8 września. Do tego czasu na pewno pojawi się jeszcze kilka informacji o płycie, być można nawet kolejny utwór. W tym tygodniu Anna i Russell opublikowali kolejne wideo. Tym razem do ostatniego singla “Someone”, który na pewno znajdzie się na płycie “Lovers”.

Podczas ostatniego pobytu w Polsce, z okazji Orange Warsaw Festival 2017, Kodaline postanowili wybrać się na spacer po ulicach Warszawy i nagrać akustyczną wersję najnowszego singla “Brother”. Ten występ wyszedł im naprawdę uroczo.

Aż dziwne, że tak mało ludzi zwróciło na nich uwagę.

Brytyjka Anna Straker powraca z nowym singlem “Ignite Me”. Wokalistka, która zachwyciła mnie debiutanckim “Late Night Swimming” udostępniła łągodny i gładko brzmiący utwór, który świetnie podkreśla jej wokal i brytyjski akcent. Nie wiem dlaczego, ale nagle jej głos zacząć kojarzyć mi się z Kate Nash.

A jak wyglądał Twój Tydzień w Utworach? Daj znać na Facebooku lub Twitterze.