Muzyka

Nowy album Beyoncé „Act II” już za moment premiera

Autor Elwira Bąk
Elwira Bąk24.02.20244 min.
Nowy album Beyoncé „Act II” już za moment premiera

Beyoncé zapowiedziała swój nowy album "Act II", który ukaże się już 29 marca. Krążek ma być utrzymany w klimatach muzyki country, na co wskazują single "Texas Hold'Em" i "16 Carriages" oraz teledysk nawiązujący do filmu "Paryż, Teksas". Artystka zaskoczyła fanów podczas tegorocznych Grammy, pojawiając się na scenie w kowbojskim kapeluszu, który był aluzją do nowego albumu. "Act II" będzie kontynuacją ubiegłorocznej, bardzo dobrze przyjętej płyty "Renaissance", która zapowiadała kolejne części w swoim podtytule.

Nowy album Beyoncé w klimatach muzyki country

Beyoncé zapowiedziała swój nowy album "Act II", który zgodnie z informacjami ma być utrzymany w klimatach muzyki country. To spore zaskoczenie od artystki, która do tej pory nie eksperymentowała z tym gatunkiem.

Pierwszą zapowiedzią nowego kierunku był teaser opublikowany na Instagramie Beyoncé. Przedstawia on grupę mężczyzn patrzących na billboard z wizerunkiem piosenkarki i fragmentem starej piosenki Chucka Berry'ego "You Never Can Tell". Całość nawiązuje do kultowego filmu Wima Wendersa "Paryż, Teksas", co może sugerować westernowe klimaty na nowym albumie.

Texas Hold'Em i 16 Carriages

Kolejnymi poszlakami są dwa nowe single, które trafiły do sieci - "Texas Hold'Em" i "16 Carriages". Oba utwory wpisują się w konwencję muzyki country z charakterystycznymi gitarami i vibe'em.

Wszystko wskazuje na to, że podobne brzmienia zdominują cały krążek "Act II". To całkiem nowy rozdział w twórczości Beyoncé, która do tej pory kojarzona była głównie z R&B i popem.

Beyoncé zaskoczyła kapeluszem podczas Grammy

Kolejną wskazówką dotyczącą nowego albumu była stylizacja Beyoncé podczas tegorocznej gali Grammy. Gwiazda pojawiła się bowiem w kowbojskim kapeluszu, który idealnie komponował się z country'owymi dźwiękami zapowiadanego "Act II".

Teraz wszystko nabiera sensu - ów nietypowy dodatek do stylizacji był swoistą zapowiedzią muzycznej zmiany, jaką szykuje artystka. I trzeba przyznać, że Beyoncé potrafi zaskoczyć i zaintrygować swoich fanów przed premierą nowego materiału.

Act II drugą częścią po ubiegłorocznym Renaissance

"Act II" będzie kontynuacją świetnie przyjętego albumu "Renaissance", który ukazał się w 2022 roku. Krążek został okrzyknięty jedną z najlepszych płyt w dotychczasowej karierze Beyoncé.

Już wtedy płyta była zapowiadana jako "Act I: Renaissance", co dawało fanom wyraźną wskazówkę na temat planów artystki dotyczących kolejnych odsłon. I oto doczekaliśmy się kontynuacji tej opowieści w postaci country'owego "Act II".

Data premiery i oczekiwania

Premiera nowego albumu Beyoncé "Act II" odbędzie się już 29 marca bieżącego roku. To zaledwie miesiąc od ogłoszenia informacji o płycie, więc wszystko wskazuje, że prace były prowadzone od jakiegoś czasu w tajemnicy.

Trudno oceniać teraz, czy country'owa stylistyka przypadnie fanom Beyoncé do gustu. Na pewno to odważny ruch, który może albo przynieść spektakularny sukces, albo rozczarować oczekiwania. W każdym razie "Act II" zapowiada się niezwykle interesująco.

Wskazówki na kontynuację w nazwie poprzedniego albumu

Nowy album Beyoncé „Act II” już za moment premiera

Już w momencie premiery poprzedniej płyty "Renaissance" fani zastanawiali się, co oznacza dopisek "Act I" w jej tytule. Sugerował on, że Beyoncé planuje stworzyć cykl kilku albumów połączonych wspólnym konceptem i fabułą.

Teraz doczekaliśmy się spełnienia tych przewidywań w postaci "Act II", a być może w przyszłości powstanie także "Act III" i kolejne odsłony. Tytuły te idealnie łączą ze sobą poszczególne albumy i budują pewną opowieść w twórczości Beyoncé.

Być może artystka zakończy historię trylogią, a być może zaskoczy fanów jeszcze większą ilością krążków wpisujących się w ten cykl. W każdym razie już teraz widać, że pomysł z podtytułami był strzałem w dziesiątkę i znakomicie się sprawdza.

Podsumowanie

Beyoncé ogłosiła niespodziewaną informację o premierze nowego albumu "Act II" już 29 marca bieżącego roku. Krążek zapowiada się niezwykle ciekawie, gdyż ma być utrzymany w konwencji muzyki country. Fani mogli się tego domyślić po pojawieniu się singli "Texas Hold'Em" i "16 Carriages" oraz westernowej stylizacji Beyoncé z kapeluszem podczas gali Grammy.

"Act II" będzie kontynuacją świetnie przyjętej płyty "Renaissance" z zeszłego roku. Tym razem artystka postawiła jednak na odważną zmianę brzmienia i zupełnie nowy rozdział w swojej twórczości. Czy eksperyment z muzyką country spełni oczekiwania fanów Beyoncé? O tym przekonamy się już wkrótce.

Najczęstsze pytania

Premiera nowej płyty Beyoncé zatytułowanej „Act II” zaplanowana jest na 29 marca 2023 roku. To zaledwie miesiąc od ogłoszenia informacji o albumie, więc prace musiały być prowadzone w tajemnicy od dłuższego czasu.

Zgodnie z dotychczasowymi informacjami oraz udostępnionymi singlami „Texas Hold'Em” i „16 Carriages”, album „Act II” ma być utrzymany w konwencji muzyki country. To spore zaskoczenie od Beyoncé, która do tej pory nie eksperymentowała z tym gatunkiem.

Stylizacja z kapeluszem była nietypowa jak na Beyoncé, ale jak się okazało - nie przypadkowa. Nawiązywała ona do country'owego charakteru nowej płyty „Act II” i była swoistą wskazówką dla fanów dotyczącą zmiany brzmienia.

Album „Act II” będzie bezpośrednią kontynuacją świetnie przyjętej płyty „Renaissance” z 2022 roku. Już wtedy pojawił się podtytuł „Act I”, zapowiadający kolejne odsłony tej opowieści muzycznej. Dlatego nowy krążek to zupełnie nowy rozdział w karierze artystki.

Na razie ciężko ocenić, czy country’owe brzmienia spełnią oczekiwania fanów Beyoncé. Z pewnością to odważny ruch, który może okazać się strzałem w dziesiątkę lub rozczarować. Premiera pokaże, czy był to trafiony pomysł.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak nauczyć się grać na gitarze akustycznej w domu krok po kroku
  2. Talk-showy gwiazd muzyki i ich wpływ kulturowy
  3. Książka o Bonusie RPK: autorem wielokrotnie nagradzany dziennikarz
  4. Ranking: 10 najpopularniejszych polskich wykonawców pop w 2023 roku
  5. Słynne filmowe cytaty, które przeszły do historii popkultury
Autor Elwira Bąk
Elwira Bąk

Odkrywam świat muzyki i dzielę się swoją pasją na blogu. Znajdziesz u mnie recenzje, wywiady i wiele innych ciekawostek związanych z muzyką.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Trendy w muzyce 2024: Co będzie hitem?
MuzykaTrendy w muzyce 2024: Co będzie hitem?

Odkryj fascynujące trendy w muzyce 2024! Od elektroniki po retro, poznaj nadchodzące hity i nowości muzyczne. Dowiedz się, jak zmieni się przemysł muzyczny i jakie brzmienia zdominują rok 2024.