Rapowo

Malik eksportowy towar: polski raper w studiu słynnego producenta

Autor Mieszko Lis
Mieszko Lis15.12.20237 min.
Malik eksportowy towar: polski raper w studiu słynnego producenta

Malik Montana to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów za granicą. Regularnie gości na albumach i singlach zagranicznych wykonawców, a teraz jako pierwszy Polak wziął udział w kultowej serii freestyle'ów brytyjskiego producenta Fumeza the Engineera. Wizyta w jego studiu to kolejny krok Malika w stronę międzynarodowej kariery, a po spotkaniu z gwiazdami sceny UK - Kano, Giggsem i Popcaanem - można spodziewać się, że wkrótce wyda wspólny utwór z jednym z nich.

Malik Montana regularnym gościem zagranicznych artystów

Malik Montana należy do grona najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów za granicą. W przeciwieństwie do wielu rodzimych wykonawców, którzy ograniczają się do rynku polskojęzycznego, Malik konsekwentnie buduje swoją międzynarodową markę.

Widać to szczególnie po obsadzie gościnnej na jego płytach. Na ostatnim albumie „Adwokat Diabła” pojawili się tacy artyści jak NLE Choppa, Headie One, Fivio Foreign czy Luciano. To kolejni zagraniczni raperzy, z którymi Malik nagrał wspólne numery.

Wcześniej na listę jego kolaboracji trafili m.in. brytyjski raperek M Huncho, niemiecki artysta Bonez MC czy też jamajski wokalista Stylo G. Ten ostatni gościł w hicie „Poco Loco”, który zebrał ponad 60 mln odsłon na YouTube.

Długa lista zagranicznych kolaboracji

Biorąc pod uwagę niesłabnącą aktywność Malika na arenie międzynarodowej, można się spodziewać, że jego lista zagranicznych kolaboracji wkrótce powiększy się o kolejne gwiazdorskie nazwiska. Tym bardziej, że jak sam przyznaje w wywiadach, nawiązywanie kontaktów poza granicami Polski to jego cel numer jeden.

„Staram się cały czas rozszerzać swoją siatkę znajomości i budować markę Malik Montana na świecie. Nie osiadam na laurach i ciągle dążę do tego, żeby mój dorobek docierał do jak najszerszego grona słuchaczy” – podkreśla raper.

Polski raper w studiu Fumeza the Engineera

Ostatnie doniesienia w mediach społecznościowych wskazują, że Malik Montana ponownie zwrócił na siebie uwagę sceny hip-hopowej w Wielkiej Brytanii. Tym razem udało mu się dostać do legendarnych studio Fumeza the Engineera w Londynie.

Fumez słynie z organizowania kultowej akcji „Plugged In”, w ramach której zaprasza brytyjskich raperów do swojego studia na krótkie freestyle’y. W przeszłości udział w nich brali m.in. tacy artyści jak Russ Millions, Arrdee, Skepta czy Bugzy Malone.

Malik Montana jako pierwszy polski raper dostał szansę zaprezentowania swoich umiejętności w studiu Fumeza. To ogromny prestiż i nobilitacja dla całej polskiej sceny hip-hopowej.

Z doniesień fanów Malika na Instagramie wynika, że Polak już nagrał swój wkład do „Plugged In” i spotkał się z Fumezem twarzą w twarz. Szkoda tylko, że jak na razie nie zdradził więcej szczegółów tej wizyty. Miejmy nadzieję, że oficjalna premiera jego freestyle’u odbędzie się już wkrótce!

Czytaj więcej: Historia polskiej sceny post-punk / new wave

Współpraca Malika z brytyjską sceną hip-hop

Choć występ w „Plugged In” Fumeza the Engineera to bez wątpienia spore osiągnięcie, nie można zapominać, że Malik Montana od lat konsekwentnie zacieśnia relacje z brytyjskimi raperami.

Wcześniej nawiązał kontakty m.in. z takimi artystami z UK jak Headie One (gościł na „Adwokacie Diabła”), Digga D (wspólny numer „Blah Blah Blah” cieszył się sporą popularnością) czy Abra Cadabra (teledysk „CADABRA” zebrał ponad 13 mln wyświetleń).

Jednocześnie w ostatnich latach Malik regularnie pojawia się na festiwalach i koncertach hip-hopowych w Wielkiej Brytanii. W 2019 roku wystąpił m.in. na Wireless Festival, One Love czy Strawberries & Creem. Jego brytyjscy fani doceniają płynny angielski i chwytliwe flow w wielu numerach.

Nowe perspektywy przed Malikiem

Dzięki tak intensywnej promocji swojej twórczość poza granicami Polski, Malik Montana powoli zyskuje status rozpoznawalnego rapera także na Wyspach Brytyjskich. A jego obecność w studiu Fumeza oraz zdjęcia z kolejnymi zagranicznymi gwiazdami tylko to potwierdzają.

Być może niedługo doczekamy się z jego strony anglojęzycznego singla z gościnnym udziałem któregoś z licznych brytyjskich kolegów po fachu. Od dobrej promocji i atrakcyjnego teledysku dzieli go wówczas tylko krok do międzynarodowej sławy na miarę Maty czy Margaret.

Zdjęcia z gwiazdami serialu Top Boy

Malik eksportowy towar: polski raper w studiu słynnego producenta

Podczas niedawnego pobytu w Londynie Malik Montana nie ograniczył się tylko do wizyty w studiu Fumeza. Jak można zobaczyć na jego mediach społecznościowych, udało mu się również spotkać z kilkoma ikonami angielskiego rapu oraz aktorami z głośnego serialu „Top Boy”.

  • Na Instagramie Malika pojawiło się zdjęcie z raperem Kano, który w serialu wciela się w jedną z głównych ról.
  • Polak pokazał się również u boku aktora Michaela Warda, odtwórcy postaci Jamie’a.

Co więcej, Montana miał okazję porozmawiać twarzą w twarz z kolejnym brytyjskim raperem - Giggsem. Ten ostatni również pojawił się gościnnie w kilku odcinkach „Top Boya” jako aktor.

Zdoniesienia na Instagramie wskazują ponadto, że Malik widział się także z jamajskim wykonawcą muzyki dancehall - Popcaanem. Trudno o lepszą rekomendację na brytyjskiej scenie muzycznej!

Nowa fala popularności?

Biorąc pod uwagę imponującą listę nazwisk, z jakimi udało się złapać kontakt Malikowi podczas wizyty w Londynie, wcale nie zdziwiłoby nas, gdyby to właśnie brytyjski rynek muzyczny stał się dla niego trampoliną do międzynarodowej kariery.

Możliwe, że już niedługo czeka nas premiera wspólnego singla Montana z Giggsem, Kano lub inną gwiazdą UK. Jeśli do tego dołożyliby promocję w postaci występu w popularnych brytyjskich show jak COLORS czy GRM Daily, fala nowych fanów z Wysp może okazać się sporym „boosterm” dla jego rozpoznawalności.

Giggs Brytyjski raper
Kano Aktor z "Top Boya"
Popcaan Jamajska gwiazda dancehallu

Kolejny międzynarodowy hit Malika na horyzoncie

Patrząc na rozwój kariery Malika Montany w ostatnich latach, można zaryzykować tezę, że to dopiero początek jego międzynarodowej ekspansji. Z każdym kolejnym wydanym albumem i zagranicznym artystą na liście featów, rośnie grono jego fanów poza granicami Polski.

Wszystko wskazuje na to, że najbliższe lata przyniosą premierę pierwszego solowego hitu Montana nagranego w języku angielskim. Być może będzie to wspomniany wcześniej numer z Giggsem lub innym brytyjskim raperem.

A mając na uwadze doświadczenie Malika w tworzeniu chwytliwych i dobrze sprzedających się kawałków, kolejny międzynarodowy przebój wydaje się tylko kwestią czasu. Fani na całym świecie z pewnością docenią charyzmę Polaka i już nie mogą się doczekać!

Podsumowanie

Artykuł przybliża sylwetkę Malika Montany - polskiego rapera, który od lat konsekwentnie buduje swoją marke na arenie międzynarodowej. Przypomniano jego dotychczasowe zagraniczne kolaboracje z artystami takimi jak M Huncho, Bonez MC czy Stylo G. Następnie omówiono jego najnowsze osiągnięcie, czyli udział w kultowym cyklu "Plugged In" producenta Fumeza the Engineera. To prestiżowe wyróżnienie, bo Malik jako pierwszy Polak dostał szansę zaprezentowania umiejętności w studiu Fumeza.

Kolejnymi tematami są kontakty Malika z brytyjską sceną hip-hopową - współprace z Headie One, Bugzy Malone czy Skeptą, a także częste koncerty w UK. Następnie opisano jego niedawną wizytę w Londynie i spotkania ze znanymi postaciami ze sceny oraz serialu "Top Boy" - m.in. raperami Giggsem i Kano. Na koniec snuto przypuszczenia, że wkrótce możemy się spodziewać premierę międzynarodowego hitu Malika Montany w języku angielskim.

Podsumowując, artykuł wskazuje, że Malik Montana intensywnie pracuje nad ekspansją swojej marki poza granice Polski. Jego obecność na brytyjskiej scenie muzycznej stale rośnie, co zwiastuje międzynarodowy przełom w jego karierze.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak nauczyć się grać na gitarze akustycznej w domu krok po kroku
  2. Talk-showy gwiazd muzyki i ich wpływ kulturowy
  3. 30 najbardziej oczekiwanych premier filmowych roku 2024.
  4. Ranking: 10 najpopularniejszych polskich wykonawców pop w 2023 roku
  5. Najlepsze polskie albumy rockowe wszech czasów - top 10
Autor Mieszko Lis
Mieszko Lis

Muzyka to moja pasja, a na blogu dzielę się nią z innymi. Odkrywaj razem ze mną nowe brzmienia i ciekawostki ze świata muzycznego.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły