Rapowo

Kanye West w Polsce: Jak blisko jesteśmy tego historycznego wydarzenia?

Autor Czesław Stępień
Czesław Stępień15.02.20245 min.
Kanye West w Polsce: Jak blisko jesteśmy tego historycznego wydarzenia?

Kanye West ponownie przełożył premierę swojego nowego albumu "Vultures", ale w Polsce największe emocje wzbudza możliwość zorganizowania jego koncertu w naszym kraju. Gdańska Polsat Plus Arena zgłosiła się do organizacji występu, a w internecie trwa prawdziwa burza - fani z niecierpliwością czekają na decyzję. Czy marzenie o historycznym występie supergwiazdy hip hopu w Polsce ma szansę się spełnić? Jak blisko jesteśmy realizacji tego scenariusza? Przedstawiamy najnowsze doniesienia w tej sprawie.

Kanye West ponownie przełożył premierę albumu, ale Polacy najbardziej czekają na jego koncert

Kanye West po raz kolejny zmienił datę premiery swojego nowego albumu studyjnego zatytułowanego "Vultures". Płyta miała się początkowo ukazać 9 lutego, jednak na dwa dni przed tą datą informacja o możliwości zapisu pre-save zniknęła ze stron streamingowych serwisów. Mimo zapewnień ze strony managementu rapera, że premiera na pewno odbędzie się tego dnia, stało się inaczej.

W sieci pojawiły się pogłoski, jakoby krążek miał trafić do sprzedaży dopiero 16 lutego, czyli dokładnie tydzień później. Jednak patrząc na to, jak wiele razy Ye zmieniał decyzje związane z albumem, ciężko traktować tę datę jako ostateczną. Być może "Vultures" zadebiutuje w innym terminie, a być może znów zostanie to przełożone. Na ten moment trudno to przewidzieć.

Polskich fanów Kanye Westa w tym momencie zdecydowanie bardziej interesuje jednak co innego. Chodzi mianowicie o plotki na temat możliwego koncertu legendarnego rapera w Polsce. To byłoby bez wątpienia historyczne wydarzenie, które przyciągnęłoby tłumy widzów nie tylko z naszego kraju, ale także z całej Europy. Jak blisko jesteśmy tego spełnienia marzeń polskich wielbicieli twórczości Ye?

Stadion w Gdańsku zgłosił gotowość organizacji koncertu

Kilka dni temu Kanye West w swoich mediach społecznościowych narzekał, że ma problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca i arenę do zorganizowania koncertu w ramach trasy promującej nowy album "Vultures". Okazało się, że żaden europejski stadion nie jest w stanie spełnić jego wymagań.

Wtedy do akcji wkroczyła Polsat Plus Arena Gdańsk. Zarządcy tego nowoczesnego obiektu zadeklarowali na Twitterze, że ich arena jest gotowa, by gościć gwiazdę formatu Kanye Westa. Początkowo wielu odbierało ten wpis jako żart lub zwykłą akcję promocyjną, jednak później przyszło oficjalne potwierdzenie.

Z bookingiem artysty skontaktowała się bowiem agencja Live Nation Polska, czyli organizator wielu światowego formatu wydarzeń muzycznych w naszym kraju. Wszystko wskazuje na to, że rozmowy są bardzo zaawansowane!

Fani entuzjastycznie reagują na wieści o koncercie

Od czasu pojawienia się nieoficjalnych informacji w sieci, polscy fani ekscytują się coraz bardziej. Hasztag #KanyeWestwPolsce znajduje się na szczycie trendów Twittera od dwóch dni. Internauci masowo udostępniają newsa oraz tworzą memy, które mają wyrażać ich entuzjazm oraz nadzieję na koncert.

Nie wyobrażam sobie, żeby miało do tego nie dojść. Kilka dni temu mało kto brał to na poważnie, ale skoro sam booking Kanye odpowiedział, to naprawdę mamy duże szanse. Trzymam kciuki, oczywiście od razu kupię bilety! - napisał jeden z fanów na Twitterze.

Trudno się dziwić takiej reakcji. Kanye West to absolutna światowa supergwiazda, laureat licznych Grammy i jeden z najpopularniejszych artystów na świecie. Do tej pory ominął jednak z trasami koncertowymi Polskę. Poza naszym krajem koncertował już wielokrotnie - był m.in. trzykrotnie headlinerem Coachelli.

Koncerty organizują agencje, nie zarządcy obiektów

Należy jednak pamiętać o jednej ważnej kwestii. To nie zarządcy czy właściciele poszczególnych hal lub stadionów organizują występy artystów. Robią to specjalne agencje eventowe i bookingi, które najpierw sfinalizowują wszelkie szczegóły z managementem danego wykonawcy, a dopiero później wynajmują konkretny obiekt, w którym odbędzie się show.

Dlatego samo zgłoszenie Polsat Plus Areny Gdańsk nie gwarantuje jeszcze, że Kanye West zagra akurat tam. Jeśli jednak potwierdzą się informacje, że Live Nation Polska prowadzi zaawansowane rozmowy z otoczeniem muzyka, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że wszystkie szczegóły uda się dopiąć i będziemy mogli wkrótce usłyszeć Ye na żywo.

Czytaj więcej: Naga prawda o branży, scenie i samych raperach, Frosti jest One Foot Out

Czy koncerty Kanye Westa w Polsce faktycznie dojdą do skutku?

Podsumowując wszystkie dotychczasowe doniesienia w tej sprawie: tak, szanse są wyjątkowo duże. Najważniejszą kwestią jest fakt, że największa agencja koncertowa w Polsce podjęła realne działania i prowadzi rozmowy z bookingiem artysty. To ogromny krok naprzód i powód do zdecydowanego optymizmu.

Kiedy możemy spodziewać się oficjalnego komunikatu w tej sprawie? Ciężko spekulować, bo to zależy od wielu czynników. Być może zaraz po sfinalizowaniu wszelkich szczegółów, a być może bliżej samego terminu imprezy. Tak czy inaczej, jeśli nic się nie wywróci, jesteśmy bardzo blisko spełnienia marzeń tysięcy polskich fanów i zorganizowania jednego z największych koncertów w historii naszego kraju.

Trzymamy kciuki za pozytywny finał tych negocjacji! Gdy tylko pojawią się oficjalnie potwierdzone informacje o dacie i miejscu występu Kanye Westa w Polsce, na pewno damy Wam znać na naszym portalu.

Podsumowanie

Kanye West w Polsce: Jak blisko jesteśmy tego historycznego wydarzenia?

Kanye West po raz kolejny przełożył premierę albumu "Vultures", natomiast w Polsce największe emocje wzbudzają wieści o możliwym koncercie artysty w naszym kraju. Polsat Plus Arena Gdańsk zaoferowała się do zorganizowania wydarzenia, a agencja Live Nation Polska prowadzi zaawansowane rozmowy z otoczeniem muzyka. Szansa na historyczny koncert Kanye Westa w Polsce wydaje się bardzo realna.

Fani z niecierpliwością wyczekują oficjalnych informacji na temat daty i miejsca koncertu oraz startu sprzedaży biletów. Miejmy nadzieję, że uda się sfinalizować negocjacje i spełnić marzenia polskich wielbicieli muzyki jednej z największych gwiazd światowego formatu.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak nauczyć się grać na gitarze akustycznej w domu krok po kroku
  2. Talk-showy gwiazd muzyki i ich wpływ kulturowy
  3. Książka o Bonusie RPK: autorem wielokrotnie nagradzany dziennikarz
  4. Ranking: 10 najpopularniejszych polskich wykonawców pop w 2023 roku
  5. Słynne filmowe cytaty, które przeszły do historii popkultury
Autor Czesław Stępień
Czesław Stępień

Jestem wielkim fanem muzyki i na blogu opisuję różne jej aspekty. Znajdziesz u mnie wiele artykułów o różnych gatunkach muzycznych i ciekawostkach ze świata muzyki.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły