Muzyka

Wywiad ze Świętym Bassem w studiu - zobacz wideo interwiew

Autor Czesław Stępień
Czesław Stępień14.02.20246 min.
Wywiad ze Świętym Bassem w studiu - zobacz wideo interwiew

Święty Bas to obecnie jeden z najpopularniejszych duetów na polskiej scenie muzycznej. W związku z premierą ich nowych utworów postanowiliśmy przeprowadzić wywiad ze Świętym Bassem w studiu i nagrać wideo. W rozmowie poruszamy tematy związane z ich ostatnimi wydawnictwami, imprezą urodzinową ekipy, współpracą z Atutowym oraz planami na przyszłość. Opowiadamy również o fenomenie popularności Świętego Basu. Zapraszamy do obejrzenia interesującego wywiadu ze Świętym Bassem!

Premiera nowych utworów Świętego Basu

Święty Bas, czyli duet producencki w składzie Falszywi i Miły Atz, właśnie wypuścił dwa nowe wydawnictwa - Backlog EP oraz mixtape Święte Bassy Vol. 2. Są to kolejne projekty w dyskografii tego niezwykle płodnego zespołu, który w ostatnich latach zdobył status jednej z najpopularniejszych ekip na polskiej scenie muzyki elektronicznej.

Nowe utwory Świętego Basu to mieszanka brzmień dubstepu, UK garage i bassline'u. Możemy usłyszeć w nich charakterystyczne, mocne linie basowe w rytmie 2-stepu, przełamane partiami wokalnymi zaproszonych gości. Wśród artystów, którzy pojawiają się na featuringach wymienić warto Pezeta, Sitka czy Kabe. Ich wokale idealnie wpasowują się w klimatyczne, taneczne produkcje Świętego Basu.

Opinia krytyków

Nowe nagrania Świętego Basu spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony krytyków. Docenili oni oryginalność brzmienia, łączącego elementy muzyki klubowej z polskim rapem. Chwalą też umiejętność tworzenia chwytliwych melodii, które na długo zostają w pamięci. Bez wątpienia te dwie nowe płyty umocnią pozycję Świętego Basu jako jednej z najciekawszych formacji na rodzimej scenie elektronicznej.

Święty Bas opowiada o imprezie urodzinowej ekipy

Podczas wywiadu Święty Bas wspominał swoją imprezę urodzinową, która odbyła się w grudniu zeszłego roku. Była to jedna z najbardziej spektakularnych imprez, jakie zorganizował ten kolektyw. Odbyła się w warszawskiej Pradze Centrum i zgromadziła rzesze fanów muzyki elektronicznej.

Jak mówią członkowie ekipy, była to pod względem organizacyjnym ich najlepsza impreza dotychczas. Atmosfera była niezwykle gorąca, parkiet cały czas pełen, a zabawa trwała do rana. To wydarzenie dało Świętemu Bassowi dodatkowego "kopa" do dalszej twórczości i działalności koncertowej. Udowodnili, że są w stanie zgromadzić pod sceną tłumy słuchaczy, a ich muzyka elektryzuje i porusza.

Współpraca Świętego Basu z Atutowym

W trakcie wywiadu poruszony został również wątek współpracy Świętego Basu z warszawskim raperem Atutowym. Okazuje się, że ten duet producencki nagrywał z Atutowym w studiu podczas przygotowań do własnych premier.

Organizacyjnie była to absolutnie nasza najlepsza impreza. A przy tym dostaliśmy kopa do dalszej roboty – wspomina Phunk'ill.

Cytat ten idealnie oddaje ducha współpracy Świętego Basu z Atutowym. Ich połączenie sił sprawia, że obie strony czerpią nową inspirację do pracy i zyskują motywację do realizacji kolejnych wspólnych projektów. Jest to zatem duet, który świetnie się uzupełnia i z pewnością jeszcze nie raz zaskoczy fanów wspólnymi produkcjami.

Święty Bas o planach na przyszłość

Wywiad ze Świętym Bassem w studiu - zobacz wideo interwiew

Podczas wywiadu poruszona została również kwestia planów Świętego Basu na najbliższą przyszłość. Okazuje się, że ten niezwykle płodny duet ma w zanadrzu jeszcze wiele pomysłów i niespodzianek dla swoich słuchaczy.

  • Jednym z najważniejszych punktów jest premiera solowej płyty Miłego Atza, która ukaże się wkrótce po ostatnich dwóch wydawnictwach.
  • Święty Bas planuje również intensywną działalność koncertową i występy w coraz większych klubach w całej Polsce. Marzy im się zagranie koncertu na jednej ze scen dużych festiwali muzycznych.

Jak widać, pomimo intensywnego tempa pracy w ostatnim czasie, Święty Bas nie zamierza zwalniać i dalej zaskakiwać będzie fanów nowymi projektami. To dopiero początek ich drogi na szczyt rodzimej sceny elektronicznej.

Fenomen popularności Świętego Basu

Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o fenomenie popularności, jakim stał się w ostatnich latach Święty Bas. Z niszowego duetu producenckiego, kojarzonego głównie w kręgach fascynatów muzyki UK garage, basu i dubstepu, przeistoczyli się w prawdziwą gwiazdę polskich parkietów.

Dziś ich koncerty gromadzą rzesze fanów z różnych środowisk. Ich muzyka łączy w sobie to, co najlepsze w brytyjskim brzmieniu z rodzimym rapem, dzięki czemu podbija serca słuchaczy o zróżnicowanych gustach muzycznych.

Dwie nowe premiery są najlepszym tego dowodem i z pewnością jeszcze umocnią pozycję Świętego Basu jako jednego z najbardziej rozpoznawalnych brandów polskiej sceny klubowej. Ich popularność rośnie z miesiąca na miesiąc, a każdy kolejny singiel lub teledysk bije rekordy odsłon i polubień. Święty Bas stał się zjawiskiem nie do zatrzymania i wszystko wskazuje na to, że jego kariera dopiero nabiera rozpędu.

Podsumowanie wywiadu ze Świętym Bassem

Przeprowadzony wywiad był świetną okazją, aby bliżej poznać kulisy działalności jednego z najpopularniejszych duetów producenckich w Polsce. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat nowych produkcji Świętego Basu, ich największej imprezy urodzinowej czy planów na przyszłość.

Z rozmowy wyłania się obraz artystów niezwykle ambitnych i pracowitych, którzy z ogromną pasją podchodzą do tworzenia muzyki. Choć osiągnęli już bardzo dużo, wciąż nie zamierzają osiąść na laurach i mają apetyt na stanie się jednym z najważniejszych duetów producenckich w Europie.

Jeśli ktoś jeszcze nie słuchał Świętego Basu, gorąco polecamy ten wywiad jako świetny wstęp do poznania ich twórczości. A dla stałych fanów będzie on gratką, dzięki której jeszcze lepiej poznają swoich idoli.

Podsumowanie

W artykule przedstawiono relację z wywiadu przeprowadzonego ze Świętym Bassem w studio nagraniowym. Rozmowa dotyczyła kulis powstawania nowych utworów tego popularnego duetu producenckiego, a także ich ubiegłorocznej imprezy urodzinowej. W materiale wideo można zobaczyć fragmenty wywiadu przeplatane zdjęciami z za kulis studia.

Dowiadujemy się m.in. w jaki sposób Świętemu Bassowi udało się połączyć premiery nowego minialbumu i mixtape'u z solowym albumem jednego z producentów. Padają też deklaracje o planach ekipy na najbliższą przyszłość. Całość to ciekawy materiał dla fanów tej nietuzinkowej formacji łączącej brzmienia UK garage z polskim rapem.

Najczęstsze pytania

Nazwa Święty Bas nawiązuje do charakterystycznego, basowego brzmienia muzyki tworzonej przez ten duet producencki. Określenie "święty" podkreśla ich niezwykły szacunek i umiłowanie do niskich dźwięków, które stanowią fundament ich twórczości.

Święty Bas to duet producentów w składzie Falszywi i Miły Atz. Obydwaj są odpowiedzialni zarówno za produkcję muzyczną, jak i występy DJ-skie podczas koncertów grupy. Często zapraszają gości do współpracy przy nagrywaniu utworów.

Utwory Świętego Basu są dostępne na popularnych platformach streamingowych - Spotify, Deezer, Tidal, Apple Music i YouTube. Wszystkie ich dotychczasowe wydawnictwa można tam znaleźć i odsłuchać legalnie bez ograniczeń.

Święty Bas regularnie koncertuje w klubach w całej Polsce. Występowali m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście oraz wielu mniejszych miastach. Informacje o nadchodzących koncertach można znaleźć w mediach społecznościowych zespołu.

Twórczość Świętego Basu to połączenie brzmień dubstepu, UK garage, bassline'u i polskiego rapu. Charakterystyczne są mocne, pulsujące linie basowe, szorstkie syntezatory i flow raperów. To unikatowe połączenie podbiło serca tysięcy fanów.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak nauczyć się grać na gitarze akustycznej w domu krok po kroku
  2. Talk-showy gwiazd muzyki i ich wpływ kulturowy
  3. Książka o Bonusie RPK: autorem wielokrotnie nagradzany dziennikarz
  4. Ranking: 10 najpopularniejszych polskich wykonawców pop w 2023 roku
  5. Słynne filmowe cytaty, które przeszły do historii popkultury
Autor Czesław Stępień
Czesław Stępień

Jestem wielkim fanem muzyki i na blogu opisuję różne jej aspekty. Znajdziesz u mnie wiele artykułów o różnych gatunkach muzycznych i ciekawostkach ze świata muzyki.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Trendy w muzyce 2024: Co będzie hitem?
MuzykaTrendy w muzyce 2024: Co będzie hitem?

Odkryj fascynujące trendy w muzyce 2024! Od elektroniki po retro, poznaj nadchodzące hity i nowości muzyczne. Dowiedz się, jak zmieni się przemysł muzyczny i jakie brzmienia zdominują rok 2024.