Gatunki

Ranking 10 najpopularniejszych polskich piosenek 2023 roku

Autor Czesław Stępień
Czesław Stępień30.03.20244 min.
Ranking 10 najpopularniejszych polskich piosenek 2023 roku

Polska scena muzyczna w roku 2023

Polska scena muzyczna w roku 2023 oferuje szeroki wachlarz brzmień i gatunków. Od wielkich przebojów radiowych, przez hip-hop, po ponadczasowe evergreeny - każdy znajdzie coś dla siebie. Przyjrzyjmy się bliżej najpopularniejszym hitom ostatnich miesięcy.

Utwory o miłości

Miłość od zawsze była głównym motywem wielu przebojów. W tym roku szczególnie mocno reprezentują ją utwory Sanah. Jej piosenki "Ale jazz!" i "Szampan" podbiły serca słuchaczy dzięki aplikacji TikTok. Sanah śpiewa o miłości w swoim charakterystycznym, dziewczęcym stylu. Dawid Podsiadło również nie pozostaje obojętny wobec tematu miłości. Jego ballady "Post" i "Nie ma fal" biją rekordy popularności. Z kolei zespół Perfect wnosi rockowy sznyt w piosenki miłosne - ich przebój "Autobiografia" to mieszanka rocka i wrażliwych słów.

Muzyka taneczna

Nic tak nie porusza parkietu jak dobre rytmy taneczne. W tym roku króluje disco polo w wykonaniu zespołu Bayer Full. Ich hity "Majteczki w kropeczki" i "Jestem stąd" gwarantują dziką zabawę. Do tańca zachęcają również nowe kawałki Alicji Majewskiej. Jej taneczne brzmienia popowe w piosence "O mnie się nie martw" trafiły idealnie w gusta publiczności. Na scenie klubowej króluje Margaret z elektronicznymi hitami "Ej chłopaku" i "Tempo".

Polski rap

Rodzima scena rapowa kwitnie. Królami polskiego rapu są Maty i Quebonafide. Ich wspólny numer "Patoreakcja" bije rekordy popularności. Quebonafide swoim albumem "Egzotyka" udowodnił, że jest w świetnej formie. Z kolei Malik Montana z przebojem "Papuga" pokazał, że potrafi łączyć rap z radiową melodią. Dużą popularnością cieszy się również Otsochodzi. Jego utwór "Żyjesz tylko raz" mocno wpisał się w mainstream.

Talent show

Programy muzyczne odkrywają nowe talenty. The Voice of Poland wyłonił Viki Gabor, która wygrała Eurowizję Juniorów z piosenką "Superhero". Z kolei z Must Be The Music wywodzi się Daria. Jej debiutancka płyta zebrała same pozytywne recenzje. Wreszcie X Factor i Idol przyniosły nam takie gwiazdy jak Damian Ukeje czy Krzysztof Zalewski.

Nowe pokolenie artystów

Na scenę wkracza również nowa generacja wykonawców. Wśród nich wyróżnia się Mrozu ze swoim debiutanckim albumem "Milady". Podobnie Natalia Nykiel zdobyła popularność singlem "Volcano". Młode pokolenie reprezentują również Daria Zawiałow z przebojem "Horełka" i zespół Kwiat Jabłoni. Wreszcie nie można nie wspomnieć o Sanah, Ralpha Kaminskim i Viki Gabor. To właśnie oni stanowią o przyszłości polskiej sceny.

Polskie evergreeny

Wciąż aktualne są ponadczasowe przeboje. Maryla Rodowicz nadal zachwyca swoim głosem w utworach "Małgośka" i "Sing sing". Kultowe pozostają również szlagiery zespołu Czerwone Gitary - "Historia jednej znajomości" i "Biały krzyż". Te piosenki znają i lubią zarówno młodzi, jak i starsi. Podobnie ponadczasowe są hity Anny Jantar, jak "Tyle słońca w całym mieście" i "Nic nie może wiecznie trwać". Te evergreeny na zawsze wpisały się w polską kulturę.

Podsumowując, polska scena muzyczna 2023 roku ma do zaoferowania wiele ciekawych brzmień i artystów. Zarówno fani nowoczesnych hitów, klasycznych przebojów, jak i poszukiwacze muzycznych odkryć znajdą coś dla siebie. Muzyka łączy pokolenia i pozwala cieszyć się chwilą - zarówno na parkiecie, jak i w domowym zaciszu.

Podsumowanie

Ranking 10 najpopularniejszych polskich piosenek 2023 roku

Najczęstsze pytania

Za królów polskiego rapu uchodzą obecnie Maty i Quebonafide. Ich wspólny hit "Patoreakcja" pobił rekordy popularności.

W 14. edycji The Voice of Poland zwyciężyła Marta Burdynowicz z drużyny Tomsona i Barona.

Programy typu X Factor, Idol i Must Be The Music wyłoniły takie gwiazdy jak Viki Gabor, Krzysztof Zalewski czy Daria.

Do młodych artystów należą m.in. sanah, Mrozu, Daria Zawiałow, Ralph Kaminski i Kwiat Jabłoni.

Do ponadczasowych polskich przebojów należą m.in. "Małgośka" Maryli Rodowicz i "Biały krzyż" Czerwonych Gitar.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak nauczyć się grać na gitarze akustycznej w domu krok po kroku
  2. 30 najbardziej oczekiwanych premier filmowych roku 2024.
  3. Jak zagrać solo na keyboardzie? 5 wskazówek dla początkujących
  4. Jak dobrać strój wokalny? Poradnik dla wokalistów
  5. Klasyczne polskie albumy rockowe z lat 80. - historia i opis
Autor Czesław Stępień
Czesław Stępień

Jestem wielkim fanem muzyki i na blogu opisuję różne jej aspekty. Znajdziesz u mnie wiele artykułów o różnych gatunkach muzycznych i ciekawostkach ze świata muzyki.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

10 najlepszych polskich albumów pop wszech czasów
Gatunki10 najlepszych polskich albumów pop wszech czasów

Przegląd najważniejszych albumów w historii polskiego popu - od kultowych płyt lat 80., przez gwiazdy 90., po nowe trendy i eksperymentalne brzmienia najmłodszych artystów. Ewolucja rodzimej muzyki rozrywkowej na przestrzeni dekad.