Rapowo

Kanye west powrót na Twittera i kontrowersyjna wypowiedź o Grzegorzu Braunie

Autor Czesław Stępień
Czesław Stępień15.12.20235 min.
Kanye west powrót na Twittera i kontrowersyjna wypowiedź o Grzegorzu Braunie

Kanye West powrócił na Twittera po długiej nieobecności, wywołując poruszenie wśród fanów. Jednak jego tweet nie był jedyną kontrowersyjną wypowiedzią, o której mówi się w ostatnich dniach. Poseł Grzegorz Braun wygłosił bulwersujące słowa pod adresem posłanki, porównując menorę do "aktów satanistycznego, talmudycznego i rasistowskiego triumfalizmu". Tymczasem fani Kanye'ego nadal czekają na premierę jego nowego albumu we współpracy z Ty Dolla $ign, która prawdopodobnie została ponownie opóźniona.

Kanye wraca na Twittera

Po długiej nieobecności Kanye West niespodziewanie powrócił na Twittera. Jego konto zostało zawieszone w październiku 2022 roku za kontrowersyjne i antysemickie wpisy. Teraz raper ponownie pojawił się w mediach społecznościowych, wywołując poruszenie wśród fanów.

Nie wiadomo, czy konto Westa pozostanie aktywne. W przeszłości artysta znany był z prowokacyjnych tweetów, które doprowadziły do zablokowania jego profilu. Być może tym razem zachowa większą powściągliwość.

Powrót Ye na Twittera może oznaczać również promocję jego nowego albumu. W ostatnich tygodniach głośno było o planowanej premierze płyty "Vultures" we współpracy z Ty Dolla $ign. Data wydania krążka była już kilkukrotnie przekładana.

Ponowne opóźnienie albumu?

Z informacji, które pojawiły się w nocy na portalu yews.news, wynika, że premiera "Vultures" może zostać opóźniona. Początkowo album miał się ukazać już 15 grudnia, ale obecnie zniknął z list przedpremierowych serwisów streamingowych.

W ostatnich dniach odbyło się widowiskowe listening party płyty w Miami. Wszystko wskazywało na to, że w piątek fani w końcu będą mogli posłuchać długo wyczekiwanego materiału. Jednak wygląda na to, że kolejny raz przyjdzie im uzbroić się w cierpliwość.

Skandaliczne słowa Brauna

Grzegorz Braun, poseł z ramienia Konfederacji, wygłosił bulwersującą wypowiedź pod adresem jednej z posłanek. W sejmowym korytarzu podszedł do zapalonej menorah i zgasił świeczkę, uznając to za "akty satanistycznego, talmudycznego i rasistowskiego triumfalizmu".

„Przywracam normalność i równowagę, kładąc kres aktom satanistycznego, talmudycznego i rasistowskiego triumfalizmu”

Słowa Brauna wywołały powszechne oburzenie. Zostały uznane za skrajnie nietolerancyjne i antysemickie. Sytuacja pokazuje, do jakiej nienawiści prowadzić mogą poglądy głoszone przez niektórych polityków.

Czytaj więcej: Jak zarabiać na muzyce w internecie? 10 sprawdzonych sposobów

Polski akcent na portalu Kanye Westa

Na nowo uruchomionej stronie internetowej yews.news, będącej autorskim projektem Kanye Westa, pojawił się zaskakujący polski akcent. Jeden z artykułów opisywał wspomniany już incydent z udziałem Grzegorza Brauna w polskim Sejmie.

Portal Ye ma służyć jako przestrzeń do dzielenia się przez artystę różnymi informacjami i komentarzami. Obecność wzmianki o kontrowersyjnym zachowaniu polskiego posła pokazuje, że treści na yews.news mogą dotyczyć bardzo różnych tematów.

Rosyjski projektant obejmuje stanowisko w Yeezy

Ostatnią istotną informacją, która pojawiła się w otoczeniu Kanye Westa, była zmiana na stanowisku dyrektora kreatywnego w firmie Yeezy. Funkcję tę przejmie rosyjski designer Gosza Rubchinskiy.

Nowy creative director marki Yeezy: Gosza Rubchinskiy
Poprzedni dyrektor kreatywny: Steven Smith
Poprzednie doświadczenie Goszy: m.in. Vetements, Balenciaga

Zmiana ta może oznaczać spore zmiany w dotychczasowym kierunku rozwoju Yeezy. Rubchinskiy z pewnością wnieść nową energię i pomysły do zespołu Kanye Westa.

Podsumowanie

Kanye west powrót na Twittera i kontrowersyjna wypowiedź o Grzegorzu Braunie

W ostatnich dniach wokół osoby Kanye Westa wydarzyło się wiele zaskakujących rzeczy. Artysta niespodziewanie powrócił na Twittera po blisko dwumiesięcznej nieobecności. Choć fanom na pewno spodobał się ten comeback, w przeszłości prowokacyjne wpisy Ye doprowadziły do blokady jego konta. Czy tym razem zachowa większą rozwagę w mediach społecznościowych?

Jednocześnie pojawiły się informacje o możliwym ponownym opóźnieniu premiery wyczekiwanego albumu "Vultures". Tydzień temu wszystko wskazywało na to, że płyta ukaże się już 15 grudnia. Jednak niespodziewanie zniknęła z list przedpremierowych serwisów streamingowych. Fani będą musieli jeszcze poczekać na wspólny projekt Kanye Westa i Ty Dolla $ign.

Duże kontrowersje wywołała również bulwersująca wypowiedź posła Grzegorza Brauna na temat zapalonej w sejmowym korytarzu menorah. Jego słowa, w których nazwał to żydowskie święto "satanistycznym triumfalizmem", spotkały się z powszechną krytyką jako przejaw skrajnej nietolerancji.

Warto także odnotować zmiany kadrowe w firmie odzieżowej Yeezy należącej do Kanye Westa. Funkcję dyrektora kreatywnego obejmie rosyjski designer Gosza Rubchinskiy. Być może wniesie on nową jakość i pomysły do dotychczasowych kolekcji ubrań sygnowanych nazwiskiem Ye.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak nauczyć się grać na gitarze akustycznej w domu krok po kroku
  2. Talk-showy gwiazd muzyki i ich wpływ kulturowy
  3. 30 najbardziej oczekiwanych premier filmowych roku 2024.
  4. Ranking: 10 najpopularniejszych polskich wykonawców pop w 2023 roku
  5. Najlepsze polskie albumy rockowe wszech czasów - top 10
Autor Czesław Stępień
Czesław Stępień

Jestem wielkim fanem muzyki i na blogu opisuję różne jej aspekty. Znajdziesz u mnie wiele artykułów o różnych gatunkach muzycznych i ciekawostkach ze świata muzyki.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły