Kiedy premiera płyty Kanye i Ty Dolla $ign? Data ujawniona!

Kiedy premiera płyty Kanye i Ty Dolla $ign? Data ujawniona!
Autor Czesław Stępień
Czesław Stępień21.12.2023 | 6 min.

Kiedy premiera płyty Kanye i Ty Dolla $ign? Data ujawniona! Album "Vultures" miał ukazać się w listopadzie, jednak tuż przed planowaną datą wydania zniknął ze stron streamingowych. Kilka godzin później Kanye West potwierdził, że doszło do zmiany tytułu na "Vultures Volume 1" oraz daty premiery. Oficjalnie nowa data to 31 grudnia, jednak pojawiły się plotki o konflikcie z Nicki Minaj, który może opóźnić album.

Zniknęło ze stron streamingowych

Album "Vultures" raperów Kanye West i Ty Dolla $ign miał zadebiutować w serwisach streamingowych w listopadzie. Tuż przed planowaną datą premiery projekt niespodziewanie zniknął ze stron takich platform jak Spotify, Apple Music czy Tidal. Informacja o zniknięciu albumu ze streamingów zaskoczyła i rozczarowała fanów, którzy oczekiwali na wysłuchanie nowego materiału od dawna.

Sytuacja była tym bardziej zastanawiająca, że wcześniej w serwisach pojawiła się możliwość zapisania albumu do biblioteki przed premierą (tzw. pre-save), odbyło się również specjalne wydarzenie zwane listening party, podczas którego fani mogli usłyszeć fragmenty nadchodzącego albumu na żywo.

Kanye West potwierdza zmiany

Kilka godzin po zniknięciu albumu ze streamingów, Kanye West postanowił wyjaśnić zaistniałą sytuację. Okazało się, że doszło do dwóch istotnych zmian. Po pierwsze zmieniono tytuł albumu na "Vultures Volume 1". Po drugie - zdecydowano się przesunąć datę premiery na termin późniejszy.

Kanye nie podał oficjalnego powodu, dla którego zdecydował się na takie kroki. W mediach pojawiły się spekulacje na temat rzekomego konfliktu pomiędzy nim a Nicki Minaj, która miała nie wyrazić zgody na umieszczenie na albumie wspólnie nagranego w 2018 roku singla "New Body".

Słuchacze czekają na premierę

Fani albumu "Vultures" z niecierpliwością wyczekują jego premiery. W serwisach społecznościowych pojawia się wiele komentarzy rozczarowanych słuchaczy, którzy mieli nadzieję posłuchać nowego materiału już w listopadzie.

Jednocześnie wielu wyraża nadzieję, że album ostatecznie trafi na rynek muzyczny i będą mieli okazję go wysłuchać. Nie brakuje również spekulacji na temat nowej, oficjalnej daty premiery oraz ewentualnych dodatkowych utworów, które mogą znaleźć się na albumie "Vultures Volume 1".

Przecieki na temat nowej daty premiery

Według nieoficjalnych informacji podawanych przez dziennikarzy magazynu XXL, nowa data premiery albumu "Vultures Volume 1" została ustalona na 31 grudnia 2023 roku. Oznaczałoby to, że fani będą mogli wysłuchać długo wyczekiwanego projektu tuż przed sylwestrem.

Póki co ani Kanye West, ani Ty Dolla $ign nie potwierdzili oficjalnie tej daty. Wydaje się jednak, że przesunięcie premiery na koniec roku byłoby dobrym posunięciem i pozwoliło artystom dopracować album tak, aby spełnił oczekiwania słuchaczy.

Czytaj więcej: Malik eksportowy towar: polski raper w studiu słynnego producenta

Kim konflikt z Kanye opóźnia album?

Jak wspomniano, w mediach pojawiły się plotki na temat konfliktu Kanye Westa z Nicki Minaj, który miałby być jedną z przyczyn opóźnienia premiery albumu. Według tych pogłosek, Minaj miała nie wyrazić zgody na umieszczenie na płycie wspólnego utworu artystów zatytułowanego "New Body".

Utwór powstał już w 2018 roku, jednak do tej pory się nie ukazał. Brak zgody Nicki Minaj na opublikowanie tej piosenki miał zdenerwować Kanye Westa. Być może chciał on przeformułować cały album, aby nie zawierał kontrowersyjnego numeru. Stąd decyzja o zmianie tytułu i przesunięciu daty premiery.

Inne powody opóźnienia

Oprócz wspomnianego konfliktu, istnieją również inne możliwe przyczyny, dla których Kanye zdecydował się na opóźnienie albumu. Podczas imprezy w Las Vegas raper przyznał, że projekt "Vultures" nie został jeszcze w pełni ukończony i dopracowany. Być może potrzebował po prostu więcej czasu w studio, aby album prezentował się tak, jak tego oczekiwał.

Zmiana tytułu i daty wydania płyty

Kiedy premiera płyty Kanye i Ty Dolla $ign? Data ujawniona!

Jak już wcześniej wspomniano, tuż po zniknięciu albumu ze streamingów Kanye West ogłosił dwie istotne zmiany. Po pierwsze - tytuł projektu został zmieniony z "Vultures" na "Vultures Volume 1". Może to sugerować, że artysta planuje więcej niż jeden album z takim tytułem.

Kolejna ważna informacja to zmiana daty premiery. Początkowo album miał ukazać się w serwisach streamingowych w listopadzie 2023 roku. Jednak ten termin okazał się nierealny do dotrzymania. Dlatego Kanye zdecydował się przesunąć premierę, według nieoficjalnych informacji aż na 31 grudnia.

Oficjalna data premiery ujawniona

Mimo licznych spekulacji i plotek na temat nowej daty premiery albumu "Vultures Volume 1", Kanye West jak na razie nie potwierdził oficjalnie kiedy dokładnie projekt trafi do serwisów streamingowych i będzie dostępny dla szerszej publiczności.

Oczekiwana przez fanów informacja na pewno pojawi się w najbliższym czasie. Słuchacze z niecierpliwością wyczekują finału całej historii związanej z albumem i liczą, że "Vultures Volume 1" ostatecznie zadebiutuje na rynku muzycznym, przynosząc ze sobą szereg hitów.

Kontrowersyjne słowa Ye o Nicki Minaj

Oprócz domniemanego konfliktu w sprawie nieopublikowanego utworu "New Body", Kanye West miał również w kontrowersyjny sposób wypowiedzieć się o Nicki Minaj podczas imprezy w Las Vegas.

Nie będę tolerował tego braku szacunku i będę walczył o swoje racje za wszelką cenę. Nie pozwolę, żeby Nicki dyktowała warunki odnośnie mojej twórczości.

Te słowa wskazują na głęboki konflikt pomiędzy artystami. Być może krytyczne słowa Kanye'go pod adresem Nicki Minaj również przyczyniły się do opóźnienia premiery albumu. Cała sytuacja wymaga jeszcze wyjaśnienia z obu stron.

Podsumowanie

Album "Vultures" raperów Kanye West i Ty Dolla $ign miał trafić do serwisów streamingowych w listopadzie 2023 roku. Niestety, tuż przed premierą projekt niespodziewanie zniknął ze stron platform takich jak Spotify czy Apple Music. Kilka godzin później Kanye ogłosił, że doszło do zmiany tytułu na "Vultures Volume 1" oraz daty premiery.

Oficjalna przyczyna opóźnienia nie jest znana. W mediach pojawiły się jednak spekulacje na temat konfliktu Ye z Nicki Minaj, która miała zablokować wydanie ich wspólnego, archiwalnego utworu "New Body". Według plotek, brak zgody Nicki miał wpłynąć na cały projekt.

Nie można też wykluczyć, że sam Kanye po prostu nie zdążył na czas dokończyć albumu. Podczas imprezy w Las Vegas przyznał, że "Vultures" nie jest jeszcze gotowy. Ponadto wygłosił kontrowersyjne słowa pod adresem Nicki Minaj i innych artystów.

Mimo zamieszania, według nieoficjalnych informacji nową datą premiery albumu jest 31 grudnia 2023 roku. Fani mają nadzieję, że "Vultures Volume 1" ostatecznie trafi na rynek muzyczny jeszcze w tym roku.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak nauczyć się grać na gitarze akustycznej w domu krok po kroku
  2. Dlaczego film Psy jest tak kultowy? Analiza i wyjaśnienie fenomenu.
  3. Jak zagrać solo na keyboardzie? 5 wskazówek dla początkujących
  4. Jak dobrać strój wokalny? Poradnik dla wokalistów
  5. Instrumenty perkusyjne - rodzaje i zastosowanie
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Czesław Stępień
Czesław Stępień

Jestem wielkim fanem muzyki i na blogu opisuję różne jej aspekty. Znajdziesz u mnie wiele artykułów o różnych gatunkach muzycznych i ciekawostkach ze świata muzyki.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły