Gatunki

10 najpopularniejszych polskich wykonawców muzyki tanecznej

Autor Mieszko Lis
Mieszko Lis25.09.20239 min.
10 najpopularniejszych polskich wykonawców muzyki tanecznej

Disco polo - królowie parkietów

Disco polo to jeden z najpopularniejszych gatunków muzycznych w Polsce. Ten styl muzyki tanecznej powstał w latach 90. XX wieku i od tego czasu zdobył rzesze wiernych fanów. Disco polo charakteryzuje się prostą, chwytliwą melodią oraz dynamicznym, tanecznym rytmem. Teksty utworów disco polo często opowiadają o miłości, zabawie i imprezowaniu. Do największych gwiazd polskiego disco polo należą zespoły takie jak Akcent, Boys czy Weekend. Ich koncerty przyciągają tłumy, a utwory biją rekordy popularności i są grane na imprezach w całej Polsce.

Zenek Martyniuk i zespół Akcent

Bez wątpienia królem polskiego disco polo jest Zenek Martyniuk i jego zespół Akcent. Martyniuk jest charyzmatycznym wokalistą o charakterystycznym, chropowatym głosie. Na scenie zawsze błyszczy swoim uwodzicielskim uśmiechem i energicznymi ruchami. Akcent istnieje od 1990 roku i ma na koncie ponad 20 albumów studyjnych oraz setki koncertów. Do ich największych przebojów należą "Przez twe oczy zielone", "Jestem z miasta, 100 000 głosów" czy "Prawo". Te hity grzmią na każdej polskiej imprezie.

Boys i Ich Troje

Kolejnymi wielkimi gwiazdami disco polo są Boys i zespół Ich Troje założony przez Michała Wiśniewskiego. Boys to jeden z pionierów tego gatunku w Polsce, istniejący od 1992 roku. Mają na koncie hity takie jak "Jesteś szalona" czy "Wszyscy Polacy to dzieci alkoholików". Z kolei Ich Troje zaistniało w 2001 roku, gdy z utworem "Powiedz" pojechali na Eurowizję. Oprócz Michała Wiśniewskiego w skład grupy wchodziły piękne wokalistki - Justyna Majkowska, Magda Femme i Ania Świątczak. Ich Troje ma w dorobku takie przeboje jak "Zawsze z tobą", "A wszystko to" czy "Po pięknym mężczyźnie płaczą baby".

Weekend i ich przeboje

Kolejną legendą polskiego disco polo jest grupa Weekend istniejąca od 1995 roku. Na czele zespołu stoi charyzmatyczny wokalista - Marcin Miller. Weekend ma na koncie takie megahity jak "Ona tańczy dla mnie", "Wpadnij na weekend" czy najnowszy - "Deszcz na betonie" z 2021 roku. Weekend koncertuje w całej Polsce, a ich koncerty zawsze przyciągają rzesze fanów. Fani uwielbiają szalone choreografie zespołu i chwytliwe piosenki, do których można świetnie zatańczyć.

Polscy DJ-e na światowym poziomie

Polscy DJ-e od lat odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej, tworząc hity klubowe i dance, które podbijają listy przebojów na całym świecie. Polacy potrafią łączyć w swojej twórczości elementy muzyki tanecznej z lokalnym kolorytem i tworzyć niepowtarzalny styl. Do największych gwiazd na arenie międzynarodowej należą tacy artyści jak DJ Adamus, DJ Migo czy producent muzyczny DJ Decybel.

DJ Adamus i jego hity

DJ Adamus to jeden z najpopularniejszych polskich DJ-ów na świecie. W jego twórczości słychać inspiracje polską muzyką disco polo połączone z nowoczesnym brzmieniem muzyki dance i klubowej. Jego największymi hitami są "Time to Disco" oraz "Kalinka". Te utwory podbiły listy przebojów dance w wielu krajach Europy. DJ Adamus koncertował m.in. w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Azji.

Sława DJ Migo

Kolejnym znanym na świecie polskim DJ-em jest DJ Migo. Jego specjalnością jest house i electro house. Jego największym hitem jest utwór "Suavemente" z 2013 roku, który był numerem 1 na listach dance we Francji i top 10 w wielu innych krajach. DJ Migo supportował na koncertach takie gwiazdy jak David Guetta, Fatboy Slim czy The Chainsmokers. Grał również na największych festiwalach muzyki elektronicznej.

Kariera DJ-skim producenta - DJ Decybel

DJ Decybel to pseudonim Mateusza Dziewulskiego - polskiego producenta muzycznego specjalizującego się w muzyce dance. Jego największym hitem jest singiel "That's How I Like It" z 2014 roku, który podbił listy przebojów w Belgii i Holandii. DJ Decybel współpracował z takimi artystami jak Inna, Antoine Clamaran i Tom Novy. Jego remiksy goszczą na albumach największych światowych gwiazd muzyki klubowej.

Gwiazdy polskiej muzyki klubowej

Polscy artyści od lat z powodzeniem podbijają listy przebojów muzyki klubowej i dance nie tylko w kraju, ale i na świecie. Polskie wokalistki i producenci imponują znajomością najnowszych trendów w tych gatunkach muzycznych i potrafią tworzyć światowe hity. Do największych gwiazd należą Liz Mitchell, Eva Simons oraz krajowi producenci tej muzyki.

Numer 1 polskiego dance - Liz Mitchell

Liz Mitchell to polska piosenkarka, która od lat mieszka w Holandii. Jest gwiazdą muzyki dance, eurodance i hands up. Jej największe przeboje to "Lost In You", "Ordinary Day" czy "Mind Made Up". Te hity trafiały na szczyty list przebojów dance w wielu krajach Europy. Liz Mitchell koncertowała u boku takich artystów jak Cascada, DJ Manian i ItaloBrothers.

Najlepsza polska wokalistka dance - Eva Simons

Kolejną polską gwiazdą muzyki klubowej jest Eva Simons - wokalistka urodzona w Amsterdamie polskiej matce i holenderskiemu ojcu. Na jej koncie są przeboje nagrane z takimi artystami jak will.i.am, Kaskade, Sidney Samson czy Fedde Le Grand. Jej największe hity to "Take Over Control" oraz "This Is Love" z 2012 roku. Eva Simons koncertowała na największych festiwalach EDM na świecie.

Polscy producenci muzyki klubowej

Polscy producenci od lat tworzą światowej klasy muzykę klubową - house, progressive house, electro house i EDM. Do najbardziej znanych nazwisk należą m.in. Mike Candys, Tom Staar, Mike Williams, Sick Individuals, Bass Kleph oraz duet Cat Dealers. Ich produkcje trafiają na szczyty list przebojów oraz playlisty największych DJ-ów na najlepszych klubowych imprezach.

Artyści pop i R&B

10 najpopularniejszych polskich wykonawców muzyki tanecznej

Wielu polskich artystów łączy w swojej twórczości elementy muzyki pop, R&B oraz brzmienia tanecznego i klubowego. Dzięki temu ich utwory są chwytliwe, mają dynamiczny rytm i świetnie nadają się do tańczenia. Do największych gwiazd łączących pop i taniec należą Doda oraz Mandaryna, ale są też inni wykonawcy tworzący w tym klimacie.

Doda i jej taneczne przeboje

Doda od początku kariery łączy w swoich piosenkach elementy popu, R&B oraz brzmienia klubowego i tanecznego. Jej przeboje takie jak "Nie daj się", "Katharsis", "XXX" czy "Nie pytaj mnie" mają dynamiczne, taneczne brzmienie i podbijały listy przebojów. Teledyski Dody również utrzymane są w klimacie imprezowym, z efektowną choreografią.

Discopolo piosenkarki - Mandaryna

Mandaryna, czyli Marta Wiśniewska, również stawia na połączenie popu i brzmienia tanecznego. Jej pierwsze przeboje - "Ev'ry Night" i "Lay Lay Lay" - były utrzymane w klimacie europopu. Później Mandaryna zaczęła eksperymentować z disco polo, tworząc takie hity jak "Słodkiego, miłego" i "Moja publika". Jej koncerty zawsze obfitują w dynamiczną choreografię.

Inni wykonawcy łączący pop i dance

Do innych polskich artystów tworzących w klimacie pop-dance należą m.in. Paulla, która ma na koncie przeboje "Ona tańczy dla mnie" i "Zombie", a także Sylwia Grzeszczak ("Małe rzeczy"), Cleo ("Łowcy gwiazd"), Lanberry ("Piątek") i Margaret ("Cool Me Down"). Ich utwory często goszczą na playlistach radiowych i są chętnie grane w klubach.

Polskie gwiazdy europopu

Polscy artyści od samego początku brali udział w Konkursie Eurowizji, co przyczyniło się do rozwoju gatunku europopu w naszym kraju. Polskie eurowizyjne hity cechuje chwytliwa melodia i dynamiczne brzmienie idealne do tańczenia. Do największych eurowizyjnych przebojów w wykonaniu Polaków należą m.in. utwory Ich Troje i Blue Cafe.

Eurowizyjne przeboje - Ich Troje i Blue Cafe

Zespół Ich Troje reprezentował Polskę na Eurowizji w 2006 roku z utworem "Follow My Heart", który dotarł do półfinału. Rok wcześniej podobny sukces odniosło Blue Cafe z eurowizyjną piosenką "Love Song". Oba te utwory utrzymane były w konwencji europopu - łączyły taneczny rytm z chwytliwą melodią i anglojęzycznym tekstem.

Zespół Video i ich europejski rozkwit

Grupa Video reprezentowała Polskę na Eurowizji w 2005 roku. Ich eurowizyjna propozycja "The War is Not Over" nie odniosła sukcesu, jednak wkrótce potem zespół odniósł międzynarodowy sukces utworem "Taniec w deszczu". Piosenka trafiła na listy przebojów w wielu krajach Europy i przyniosła formacji status europejskiej gwiazdy europopu.

Największe eurowizyjne hity Polaków

Do innych polskich eurowizyjnych przebojów należą: "To nie ja!" Leszka Możdżera, "Superhero" Viki Gabor, "Color of Your Life" Kasi Moś, "In The Name Of Love" Edyty Górniak oraz "Czarna dziewczyna" Ewy Farny. Te utwory pokazują, że polscy artyści potrafią tworzyć europejskie hity łączące pop i taneczne brzmienie.

Polscy wykonawcy muzyki latino

Polacy lubią również rytmy południowoamerykańskie. Kilka polskich zespołów i wykonawców specjalizuje się w muzyce latino - salsa, samba, rumba i innych stylach. Ich utwory często goszczą na imprezach i są świetną muzyką do tańca. Najpopularniejszymi twórcami muzyki latino w Polsce są Boys, Milano i inni.

Kariera zespołu Boys

Chłopięca

Podsumowanie

Polscy artyści od lat tworzą świetną muzykę taneczną w różnych odsłonach - od disco polo po europejski dance. Nasi rodzimi wykonawcy potrafią łączyć lokalny koloryt z najnowszymi trendami i osiągać sukces zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Polskie brzmienie jest rozpoznawalne na całym świecie. Mamy powody do dumy, że to właśnie polscy artyści tak chętnie nagrywają i wykonują muzykę, która dodaje energii i zachęca do tańca. Ich kreatywność, talent i ciężka praca przynoszą efekty w postaci licznych hitów podbijających listy przebojów i serca fanów w Polsce oraz za granicą.

Najczęstsze pytania

Polska muzyka taneczna cechuje się chwytliwymi melodiami, dynamicznym rytmem i tekstami, które zachęcają do zabawy. Często można w niej usłyszeć elementy polskiego folkloru połączone z nowoczesnymi brzmieniami.

Tytuł króla disco polo przypada Zenkowi Martyniukowi i jego zespołowi Akcent. Mają na koncie najwięcej przebojów w tym gatunku i przyciągają tłumy fanów na koncerty.

Status gwiazd na arenie międzynarodowej mają m.in. DJ Adamus, DJ Migo i DJ Decybel. Ich hity podbijały listy przebojów dance i klubowych w wielu krajach.

Polskę na Eurowizji reprezentowały m.in. zespoły Ich Troje, Blue Cafe oraz Video. Wykonywane przez nich eurowizyjne piosenki miały typowe dla europopu taneczne brzmienie.

Do gwiazd polskiej muzyki latino należą m.in. Boys i Milano. Ich repertuar obejmuje rytmy takie jak salsa, samba czy rumba.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak nauczyć się grać na gitarze akustycznej w domu krok po kroku
  2. 30 najbardziej oczekiwanych premier filmowych roku 2024.
  3. Ranking: 10 najpopularniejszych polskich wykonawców pop w 2023 roku
  4. Najlepsze polskie albumy rockowe wszech czasów - top 10
  5. Klasyczne polskie albumy rockowe z lat 80. - historia i opis
Autor Mieszko Lis
Mieszko Lis

Muzyka to moja pasja, a na blogu dzielę się nią z innymi. Odkrywaj razem ze mną nowe brzmienia i ciekawostki ze świata muzycznego.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

10 najlepszych polskich albumów pop wszech czasów
Gatunki10 najlepszych polskich albumów pop wszech czasów

Przegląd najważniejszych albumów w historii polskiego popu - od kultowych płyt lat 80., przez gwiazdy 90., po nowe trendy i eksperymentalne brzmienia najmłodszych artystów. Ewolucja rodzimej muzyki rozrywkowej na przestrzeni dekad.